Circle Circle
SSS

Sizlerden gelen sorular

Fortinet'in FortiGate yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW), kuruluşlara bilinen ve bilinmeyen tehditler ve izinsiz giriş stratejileri de dahil olmak üzere web tabanlı ağ tehditlerine karşı üstün koruma sağlar.

Fortinet ve FortiGate aynı mı?

Ürünler. Fortinet ilk ürünü olan güvenlik duvarı Fortigate'i 2002 yılında piyasaya sürdü, ardından anti-spam ve anti-virüs yazılımları geldi. FortiGate, uygulamaya özel tümleşik devre (ASIC) mimarisini kullanacak şekilde güncellendi. Şirket, SD-WAN özelliklerini desteklemek de dahil olmak üzere birçok ürününde asıc'yi kullandı.

Kısacası, bir FortiGate güvenlik duvarı, ağınıza akan verileri inceleyerek ve işletmenize aktarmanın güvenli olup olmadığını doğrulayarak çalışır. Daha düşük belirtimli güvenlik duvarları genellikle bu verileri konumu ve kaynağı gibi bilgilerle inceler.

FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Sanal makinesi, kendin yap otomasyonuna olan ihtiyacı ortadan kaldırmak ve yüksek kullanılabilirlik ve ölçeklendirmeyi geliştirirken VPC ortamlarınızın (AWS, Azure, GCP ve OCI gibi) güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için bulut güvenlik hizmetleriyle yerel olarak bütünleşir. 30 Gün ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

Fortinet Fortigate kullanan şirketler en çok Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Bilgisayar Yazılımı endüstrisinde bulunur. Fortinet Fortigate en çok 50-200 çalışanı ve 1 milyon-10 milyon dolar geliri olan şirketler tarafından kullanılıyor.

FortiGate-VM, donanım modelleriyle aynı FortiOS ve FortiGuard gerçek zamanlı tehdit istihbaratını sanal bir form faktöründe sunar. FortiGate-VM, sanal ağ dağıtımları için esnek lisanslama ve provizyon sunar.

FortiGate®-VM. Microsoft Azure'da. Microsoft Azure üzerindeki FortiGate-VM, NGFW ve/veya VPN ağ geçidi olarak dağıtılma esnekliği ile her büyüklükteki kuruluş için yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW) özellikleri sunar . Yüksek performans, güvenlik etkinliği ve derin görünürlük ile siber tehditlere karşı koruma sağlar.

Fortinet'in FortiGate güvenlik duvarları, iyi bir fiyat noktasında güçlü güvenlik sunarak onları en popüler güvenlik duvarı satıcılarından biri ve kurumsal kısa listelerde sık sık finalist yapıyor . Gartner, şirketi Enterprise Network Firewall Magic Quadrant'ta Palo Alto ve Check Point ile birlikte üç liderden biri olarak seçti.

Fortinet'in NGFW'leri, bulut kenarları, Kablosuz Alan Ağı (WAN) ve kurumsal veri merkezi, web filtreleme dahil olmak üzere herhangi bir ölçekte herhangi bir ağ ucu için tam koruma ve görünürlük sağlamak üzere izinsiz giriş önleme gibi gelişmiş güvenlik yetenekleri sunarak maliyeti ve karmaşıklığı en aza indirir.

Fortinet'in FortiWeb müşterileri ağırlıklı olarak satışlarının %91,51'ini oluşturan yeni kurulan şirketler ve küçük işletmelerdir . Bu işletmeler, rakiplerininkinden önemli ölçüde daha yüksek bir FortiWeb WAF hesap yüzdesi oluşturur.

Bir FortiGate birimi iki moddan birinde çalışabilir: NAT/Rota veya Şeffaf. NAT/Route modu en yaygın çalışma modudur. Bu modda, iki ağ arasında bir ağ geçidi veya yönlendirici olarak bir FortiGate birimi kurulur .

Birleşik tehdit yönetimi (UTM) , ağınızda birden fazla güvenlik özelliğinin veya hizmetinin tek bir cihazda birleştirildiği anlamına gelir . UTM kullanarak ağınızın kullanıcıları, virüsten koruma, içerik filtreleme, e-posta ve web filtreleme, istenmeyen posta önleme ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı özellikle korunur.

UTM ve güvenlik duvarı arasındaki fark nedir?

Ancak, UTM ile güvenlik duvarı arasındaki önemli bir fark, cihazların yalnızca donanım olarak mevcut olmasıdır . Ağ sistemlerine antivirüs çözümleri sunar ve cihaz raporlamasını engeller. UTM cihazları, veri koruma ve gizlilik için UTM güvenlik duvarlarından çok daha büyük ve çok daha güçlüdür.

Fortinet IPS'ye Genel Bakış. İzinsiz giriş önleme sistemi (IPS), her ağın temel güvenlik yeteneklerinin kritik bir bileşenidir. Kötü amaçlı yazılımlar ve temeldeki güvenlik açıkları dahil olmak üzere bilinen tehditlere ve sıfır gün saldırılarına karşı koruma sağlar.

Başarılı pazarlamacılar , bir URL'nin sonuna eklenen kod parçacıkları olan Urchin İzleme Modülü (UTM) kodları da dahil olmak üzere, dijital pazarlama kampanyalarının etkinliğini izlemek ve ölçmek için birçok araç kullanır . UTM kodları, bir web sitesine belirli trafik kaynaklarını belirlemek için de kullanılır.

FortiGuard, işletmelere endüstri tarafından doğrulanmış bir IPS hizmeti sunan kapsamlı bir güvenlik odaklı ağ güvenliği hizmeti sunar.

Derin inceleme kullandığınızda , FortiGate, kaynak SSL oturumunun alıcısının kimliğine bürünür, ardından tehditleri bulmak ve bunları engellemek için içeriğin şifresini çözer ve inceler . Ardından içeriği yeniden şifreler ve gerçek alıcıya gönderir.

Cevap

Soru

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Soru

Cevap

Cevap

Sit amet consectetur adipiscing elCevapre gravida. risus commodo viverra maecenas accumsan lacus.

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Soru

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Cevap

Video